08 Kasım 2009

Keita Dönünce Ne Olacak?


Galatasaray Diyarbakır'dan üç puanla döndü. Ve bunu yine istikrarlı kadroyla yaptı.

En son yazımda Sivasspor ve D.Bükreş maçlarındaki performanslarını düşünerek Sarp - Topal - Özbek dedim. Ve yine dedim ki bu üçlünün oynamaya devam etmesi lazım. Bu maçta Sarp cezalı olmasa bozulmayacaktılar yine. Mecburi bir Ayhan değişikliği bile benim gözümde büyük değişiklikler yarattı. O kadar önemli hale geldi bu üçlü diyorum bak.

Peki sene başından beri en iyi oyuncularımızdan olan ve lige büyük renk ve hareket getiren Keita'nın cezası bitince ne olacak? Şu aralar en çok merak ettiğim şeylerden biri bu. Rijkaard Sarp ve Topal'dan vazgeçecek gibi gözükmüyor. Keita gelince Özbek'e kulübe yolları mıdır acaba? Düşüncem, bu bahsettiğim direncin sağlanmasında o üçlünün en büyük parçası Özbek oldu. Hakikaten orta sahaya büyük enerji getirdi. O asrın hatası stoper ikilimize de böyle ön liberolar gerektiği için son maçlardaki çıkış normal karşılanabilir. Ve bu istikrar bozulmamalı.

ÖNERİ: Ali Sami Yen'deki maçlarda Keita çıksın. Deplasmanlarda Barış. Maçın skoruna göre de değişikliklere açığız. Rijkaard'ın tercümanı şunu görse de kendisine anlatsa. Biliyorum yanlış anlatacak ama denemek lazım.

Bir de Linderoth gerçeği geliyor ki yavaş yavaş, umarım bu sefer kısa sürmez ve bu ihtimallere onun da ismini ekleyebiliriz. İlk sıradan eklerim hem de.

O YE MAN

O YE MAN, Gel Gidersin'in Facebook hesabından.

Bu yazıya Ofansif.com'da yapılan yorumlar için:
http://www.ofansif.com/basin-yayin/spor-haberleri/keita-donunce-ne-olacak/18704.aspx

1 yorum:

Jordan dedi ki...

şu Arda'nın üstüne çok gidiyorlar. gol'den sonra bu kadar patlamasının baska izahı yok. Barıs icin gectigimiz gunlerde bir yerde bu cocuk cok sert, cok asırı faullu bazen rakibin ayagını kırarcasına giriyor, her an kırmızı kartlık demistim. haklıyım sanırım.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.