07 Mart 2010

Kudurmuş Değil, Alışmış Diyarbakırspor

Bu bir korner atışı

Dün oynana(maya)n Diyarbakırspor - Bursaspor maçındaki olayların bende uyandırdığı tek tepki şu: Çok normal.

Sana bana değil, orda bulunana normal. O coğrafyayı yaşayana normal.

Alın size kanıt.

Diyarbakırspor başkanı Çetin Sümer'in maçtan sonra yaptığı açıklamalar:

"Bursasporlu futbolcular zaten organize olmuşlardı. Maçı oynamamak için seyirciyi tahrik edip, maçın tatil olmasını istiyorlardı. Ben ve yöneticilerim futbolculara atılan cisimlerin önüne geçerek kalkan olmaya çalıştık. Bu olayları tasvip etmiyoruz. Tribünden atılan yabancı cisimlerin bizim oyuncularımıza da gelmesi ve yardımcı hakemin sırtına gelmesine rağmen kendini yere atarak başını tutması düşündürücüdür. Herkes bahane arıyordu. Görüntüler yayıncı kuruluşta mevcuttur. Bizler elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik. Ancak sahaya atılan yabancı maddelerin sorumlusu Diyarbakırspor yönetimi değil, güvenlik görevlileridir"

Diyarbakırspor teknik direktörü Güvenç Kurtar'ın maçtan sonra yaptığı açıklamalar:

"Hakemin başına cisim gelmesi talihsizlikti. Seyircimiz tam da durulacak gibiydi, erteleme kararı bu kadar erken alınmamalıydı."

Görüntüleri izlemek isteyenler için:Şimdi biraz seviye düşecek ama, ulan hakemin başına gelmesi şanssızlık ne demek? Bursaspor'lu oyuncu hedeflenmişti o taşlar atılırken. FARKINDA MISIN O DA İNSAN! Sen de bir Süper Lig takımının teknik direktörüsün. Nasıl bunu söylersin? Ya bir Süper Lig kulübünün başkanı ne diyor? Taş aslında hakemin sırtına gelmiş ama o kafasını tutmuş kaçmış. Görüntülerden gördüğüm şu, yan hakem üstüne taş yağarken Bursasporlu oyuncuya o korneri attırmaya çalışıyor. Daha ne yapsın? Diyarbakırspor başkanına soralım, o çağrılan futbolcu kendisi olsa o korneri atmaya gider mi? Ben kesinlikle gitmem. Zorunda mıyım? Değilim. Orda kimseye taş gelmesine gerek olmadan maç durmalıydı zaten.

Ben Diyarbakırspor'un bu ligde olmasını sonuna kadar destekleyenlerdenim. Ama dünkü olayları yaşayıp "ertelenmeyebilirdi" , "hakemin başına yanlışlıkla taş geldi" gibi bir düşünce, anca bunları her gün yaşayan biri olsam aklımdan geçerdi. Bunları her gün yaşayanlar da bu açıklamaları yaptı.

Budur.

Ofansif'teki yorumlar için:
http://www.ofansif.com/basin-yayin/spor-haberleri/kudurmus-degil-alismis-diyarbakirspor/37080.aspx

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.