22 Ağustos 2010

Formaya Alınan Reklamların En Seksisi: Samantha Fox!

İzmir'de en sevdiğim takım Altay'dır. Geçen gün öğrendiğim ve ülkemiz sınırları dahilinde futbol adına duyduğum en ilginç enstantanelerden biri, Altay'a olan sempatimi daha çok arttırdı: ALTAY, ZAMANINDA FORMASINA İNGİLİZ ŞARKICI SAMANTHA FOX REKLAMI ALMIŞ.


Olay şöyle gelişiyor; Samantha Fox, konser için İzmir'e gelecektir. Bu konseri Türk insanına en etkili biçimde nasıl duyuracağını düşünen organizatörlerin kafasında cin fikir parlamıştır: Futbol. Tüm Türkiye'nin izleyeceği büyük takımlardan birini kullanmak. Fikir iyiydi güzeldi de, kimsenin gücü Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı blablayı kullanmaya yetmezdi tabi ki. Cin fikir yine parladı. Maden onları kullanamıyoruz, rakiplerini kullanalım! Evet, Samantha Fox'un konser tanıtımını yapmak için büyük takımlarımızdan biri, Fenerbahçe kullanıldı. Ama rakibine reklam vererek. Fenerbahçe'nin karşısındaki takım Altay'a!

Fotoğraflarda o günü görebilirsiniz. Mükemmel!


Biliyorsunuz ki Süper Lig takımlarımızın başı forma reklamı bulamamakla fena halde dertte. Formanın üzerine reklam alamamak demek birçok anadolu takımı için çok ciddi sıkıntılar demek. Bu durum nasıl çözülür bir babayiğit çıkar mı orasını bilmem, fakat örneği hepimiz görüyoruz. Çareler tükenmez. O zamanlar bu yapılabiliyorsa, bu zamanlar neler yapılır neler ;)

Not: Bu yazıyı yazarken Sports Millenium, İzmir Ulan! ve Haute Couture bloglarındaki bilgilerden ve görsellerden yararlandım. Öperim onları.

Bu yazıma Ofansif.com'da gelen yorumları görmek için tık tık:
http://www.ofansif.com/basin-yayin/spor-haberleri/formaya-alinan-reklamlarin-en-seksisi-samantha-fox/77970.aspx

2 yorum:

Yıldırım dedi ki...

haberi yanlış yorumlama durumu var burada.. tabii o yılları yaşamadığınız için algıda bi problem olmuş.. konser izmir'de, reklamı alan da gayet tabii izmir takımı.. baştan büyükler düşünülmüşte olmamış, artık rakibine verelim bari durumu yok yani.. burada tercih daha çok görülmesi açısından fbahçe maçı tercihi.. ki bu da bi şans çünkü konser zaten o hafta.. fourfourtwo da bu şekilde yazmış zaten.. bu arada bir dip not da benden olsun, o sezon fbahçe ilk yarıda oynadığı bütün maçlara ayrı reklamla çıkmıştı..

bilog dedi ki...

Yıldırım o işin esprisiydi zaten, biraz Zaytungculuk yaptım haberin girişinde :)

O sezon F.Bahçe'nin ilk yarıda oynadığı bütün maçlarda ayrı reklamla çıktığını hiç bilmiyordum. Bu da çok ilginçmiş. Bir araştıralım belki onu da yazarız. Teşekkürler.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.