16 Ağustos 2010

Galatasaray'a Para Harcamayı Bıraktım

Takımım için inanılmaz paralar harcayan bir taraftar değilim. Sadece gerekli şeyler-bunlar bazı insanlara gereksiz gelebiliyor-için para harcayan biri olduğumu söyleyebilirim sanırım. Nedir? Maç bileti, kombine, forma, belki atkı. Bana bazı gereksiz gelen şeyler var kulüplerin çıkardığı, ne bileyim, GSMobile gibi mesela. Başka aklıma gelmedi ama var. Almak aklıma bile gelmiyor onları.

Neyse, bu sene yeni formaların hepsini denedikten sonra en beğendiğim olanı Arslan'ı alacak, evime Ligtv bağlatacak, Ali Sami Yen için lokasyon bazlı sorunlar yaşayıp kombine bilet alamadığımdan ikinci yarı yeni stadımız için kombine sahibi olacaktım. Planlarım bunlardı.

VAZGEÇTİM!

Yenildik diye değil. Yenilecektik tabi... (Şu üç nokta öyle hüzünlü ki)

Beni vazgeçiren bu:


Galatasaray, Sivasspor deplasmanında resmen sağa sola saldırdı. Maalesef internette o görüntülerin hepsini bulamıyoruz. NOLUYORUZ LAN? Herkes sinirli, herkes saldırgan. Ama açıkçası herkes beni ilgilendirmiyor. TAKIMIN KAPTANI, bir faul pozisyonu için hakemin üstüne yürüyor. Çünkü golü yiyoruz o faul nedeniyle. Golü yiyeceğimizi de biliyor çok büyük ihtimalle kendisi. Çünkü daha 2 hafta önce yemiştik aynısını. Hiçbir farkı yoktu, nerdeyse kopyasıydı. TAKIMIN TEKNİK DİREKTÖRÜ, ki DÜNYA İNSANI, ÇOK BÜYÜK SAYGI DUYDUĞUMUZ ADAM, yine aynı pozisyon için hakeme bağırıyor çağırıyor. Maç sonuna doğru Sivasspor'dan birileriyle kavga etmek için depar atıyor. Düşün, koşuyor adama saldırmak için. Ayırmaya gelenleri itiyor. Tekrar ediyorum, bu olanlar ligin ilk maçında oluyor. İLK MAÇ. DAHA BUNDAN 33 TANE OYNAYACAĞIZ.

Ben para verip evime bir kutu bağlatacağım ve bunu mu izleyeceğim? Stada gidip kaptanımızın sağa sola dalmasını mı göreceğim tam olarak? Bana kulübümüz tam olarak söylesin, bir taraftar olarak soruyorum, ben ne için para ödeyeceğim? Siz ne yarattınız? Yarattığınız şeyi neden takip etmiyorsunuz? Müdahale etmiyorsunuz? Ben neyi izleyeceğim? Çıkar da biri futbolu derse, onu da göremediğimizi şuraya not edelim. Ama tekrar ediyorum. Sorun sadece o olsa böyle kızmazdım.

Hani bir Galatasaray vardı ya, şu başarılı olan hani. O da böyle sinirliydi. Sağa sola saldırıyordu. Ben o zaman da bu durumdan rahatsızdım. Ama bu takımın beni rahatsız etmesi kadar o takım beni rahatsız etmiyordu. Belki de nedeni çok başarılı olmalarıydı. Şimdi sormak lazım, o takım başarılıydı. Siz nesiniz kardeş? Havanız kime YABANCI?

Babamı Sami Yen'de son kez bir maça götürme amacım dışında, ikinci bir kıvılcıma kadar Galatasaray için para harcamayı bıraktım. O paraya ne bileyim, tatile giderim. Mis.

Ofansif.com'daki yorumlar için;
http://www.ofansif.com/basin-yayin/spor-haberleri/galatasaraya-para-harcamayi-biraktim/75975.aspx

2 yorum:

Anafartalar dedi ki...

Söylediklerine katılmıyorum. Herkesin elini sıkan centilmen bir teknik direktör ne hikmetse o sivasspor yardımcı antrönör müsfettesi ile herzaman kavga ediyor. Bunda da Rijkaard suçlu sana göre. Bence sen hiçbirşeye bulaşma git tatilene ve o tatilden dönme. Nasılsa başarılarda çaktırmadan aramıza katılırsın.

bilog dedi ki...

Ben bu kulübe para harcamayı bıraktım dedim. Yenilgiyi hazmedemeyen bir takım yarattıklarını ve müdahale eden olmadığını anlattım şu üstteki yazıda. Altını çize çize de(aslında çizmemişim, senin gibiler çıkacağını bilmiyordum keşke çizseydim) bunun skorla ve oyunla alakası olmadığını, o başarılı takıma da zamanında çok kızdığımı söyledim. Herkesin elini sıkan bir centilmen olmanın, ortalığı birbirine katmak için verilmiş bir hak olduğunu da düşünmüyorum.

Yazıyı doğru okumanı ve ona göre yorum yapmanı rica edeceğim. Hakarete varan laflara girme. Bak bunu rica etmedim.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.