11 Ekim 2008

Fatih Terim'in Oyuncu Seçimleri


Euro 2008'i hatırlayalım. Kadroda Fatih Tekke, Yıldıray Baştürk ve Halil Altıntop yok. Aklıma gelenler ilk bunlar diye söyledim. Kadroda kendi takımı Fenerbahçe'de bile çok az oynayan Colin Kazım var, zaten az olan forvet oyuncu sayılarımızdan birini daha önce hiç milli takım forması giymemiş Mevlüt Erdinç işgal ediyor. Başarılı olmadılar mı? Oldular. Özellikle benim de kadroya alınmasına karşı olduğum Colin Kazım'ın turnuva ilerledikçe güzel oyunu kafalardaki düşünceleri unutturdu. Yine de, ya bekleneni verseydi? Yani taraftarın ondan beklediğini?

Bugün Türkiye Bosna-Hersek ile karşılaşacak. Tonla sakatımız var. Bu da ayrı bir konudur ya, neyse, özellikle forvet hattı çok eksik. Euro 2008 forvetleri Nihat, Semih yok, yedek forvetimiz Mevlüt ile 18'lik Batuhan çıkacak ilk 11'de sahaya. Batuhan Beşiktaş'ta kaç maç oynamış? Tamam yetenekli. Ama yetersiz değil mi? Milli takımda kaç maç oynamış hem? Batuhan bu takımda oynar. Ama bu kadar önemli bir maçta ilk 11'de çıkmaz. Şimdilik. Bu olay bize Fatih Terim'in seçimlerinin önemini göstermiyor mu az çok? Şampiyonluğa oynayan takımların oyuncularına daha çok önem verilir tamam, ama 18'lik, takımda neredeyse hiç yer bulamayan bir forvetse söz konusu, ben sana derim ki bu ligde Gökhan Ünal var, Mehmet Yıldız var, Ümit Karan var, Umut Bulut var. Yine Batuhan'la aynı yaşta ama bu sene daha çok oynayıp daha çok gol atan bir Sercan var. Çık Sarp sınır kapısından, orda bir Fatih Tekke var ki neden takıma çağrılmadığına dair hiçbir açıklama hatırlamıyorum. Bilen varsa beri gelsin. Kapıkule'den çık, birkaç haftadır döktüren bir Sinan Kaloğlu var. Batuhan geçen hafta gol attı diye alınmadı mı kadroya? Velhasılkelam, var da var. Aklıma başka isim gelmedi. Varsa belirtebilirsiniz.

Umarım başarılı olur, bizim istediğimiz de bu zaten. Fakat milli takımın başarısı daha önemli. Eğer Ümit Milli Takım'ın önemli bir basamak olduğunu göstermekse Batuhan'ın kadroya alınması, onu kaybetme riskininin de göze alınması gerekir. Öyle ya ne yetenekler gördük, çok çabuk solan.

- Bi' Nuri Şahin vardı ona nooldu?

1 yorum:

bilog dedi ki...

Nuri Şahin oynadı evet.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.