21 Ekim 2008

Servet Çetin

19 Ekim 2008 Galatasaray Trabzon maçındaki demeçleri

maç oynanırken:
"Hocam, topu elle içeri ittim. golü verme."

maç sonu:
"Attığım golde topu elle ittim. Verilmemesi lazımdı. Hakeme de söyledim. Göremediği için vermek zorunda kaldı."

olamaz mıydı?


Bu hareketin Galatasaray taraftarının gözündeki değeri o maçta alınacak 3 puandan çok çok yüksek olacaktı. "Bu güne kadar kim yapmış ki?" deme bana. Robbie Fowler yaptı mesela. İşte o yüzden ilahtır taraftarının gözünde.

Hem bunu bu ülkede ilk yapan olmak da bir şereftir.

9 yorum:

ultrANIL07 dedi ki...

Servet bunu yapsa ilk olmayacaktı. Yabancı da değil hani, bizden biri, Özgürcan... Aynı durumu yaşamış ve bunu hakeme bildirdiği için dünya fair play ödülüne layık görülmüştü.

bilog dedi ki...

Evet yazdıktan sonra aklıma geldi. Ama aslında demek istediğim yıldız statüsündeki oyuncular, takımların önemli isimleri. Özgürcan'ın yaptığı müthiş bir olay. Bunu bi Servet yapsa, bi Hasan Şaş yapsa, işte o zaman etkisi belli olur.

scapula dedi ki...

Yalnız,

Servet'in pozisyonu gol olmalıydı. Nasıl ki kasti olmayan elle oynamalarda faul/penaltı verilmiyor, burada da golün geçerli olması gerekiyordu, oldu.

Borges'ten alıştım ben de gördüğümde söylüyorum, şu kelime doğrulamayı kaldırsana abi. :)

harflerde enteresan bi şekilde dizilmiş;

"aglatti"
:)

bilog dedi ki...

haberim yoktu pardon :)

kaldırdım.

ben kuralı anlamadım. nasıl olsa gol olacaktı diye bu elle oynamalarda oyun durdurulmaz mı yani?

scapula dedi ki...

Gol olmayacak olup, top Servet'in eline çarptıktan sonra yön değiştirip girse bile; kasıt olmadığı için gol olması gerekiyor, diye biliyorum.

Mantıklı olan da bu bence. Nasıl ki ceza sahası içinde top savunma oyuncusunun eline "çarptığında" penaltı olmuyorsa, aynı hesap işte...

Benim yorumum tabii bu. Kitapta yazanı harfi harfine bilmiyorum, ama zannediyorum bu şekildedir.

Adsız dedi ki...

miroslav klose yaptı bi de. 2005 ti sanırım. bremende oynuyordu o zaman. penaltı çaldı hakem kaleciyle münasebetinde. hakemle konuştu. iptal etti hakem penaltıyı.
öyle.

bilog dedi ki...

Onu bilmiyordum. Bilgi için teşekkürler. Hazır herkes örnekleri dökmüşken yazıda da bahsettiğim Fowler olayını anlatayım ben de bilmeyen kalmasın. Fowler'ın Liverpool'da ilah olduğu yıllarda bir maçta Fowler yere düşer. Hakem penaltı verir. Fowler yanına gider ve penaltı olmadığını söyler. Ama hakem kararından dönmez. Fowler da topu alır ve kalecinin üstüne vurur. Fakat kaleci topu sektirir ve Mcallister(bu böyle mi yazılıyodu?) gelip golü atar. Fowler sonra ona çok kızar ama elinden bişey gelmez artık.

sinem dedi ki...

tam düzeltecektim ki ultranil07 bana gerek bırakmamış :) neyse ben de bir anektodla kapatayım bu yorumu:

gs dergisinde özgürcan röportajında sormuşlardı özgürcana, fener derbisi, son dakika, golü elle attın, gs öne geçti, yine söyler miydin hakeme? o da evet söylerdim demişti. aslanım benim :)

ultrANIL07 dedi ki...

Ben döverim öyle Özgürcan'ı :D

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.