24 Ocak 2009

Karan

Stoperler yok, Lincoln, Kewell yok. Karşındaki lider Sivasspor, hem de kendi sahasında, kendi taraftarının önünde. Zemin felaket. Sivasspor tarafı her ne kadar "zemin kötü, zorlandık" lafları etse de bu duruma sevinmeleri lazım. Galatasaray için bugün menüde bunlar vardı. Peki buna rağmen kazanabilir miydi?

Kazanırdı. Sivasspor üstün bir oyun oynamıyordu, ilk yarı üstünlük Galatasaray'da diyebiliriz bile. İkinci yarı maçı alabilirdi de. Ama sanki az varmış gibi bir olumsuzluk daha oldu. Ümit Karan kırmızı kart gördü.


Ümit Karan saha kenarlarında toplanmış buzlarda kaydı. Ayağa kalkıp sinirden suya vurdu, su yan hakemin üstüne sıçradı. Sonra Ümit, yan hakeme dönüp "Çok ayıp" dedi. Yan hakem de bayrağını kaldırıp orta hakemi çağırdı. O ara Ümit Karan yan hakeme dönüp bir şeyler dedi ama küfür olamaz. Orta hakem üstüne gelirken olamaz. Kırmızı kartın küfür nedeniyle olduğunu söylüyor yan hakem ama bu döngüde nerede küfür var ben anlayamadım. Yani kırmızı kartın haksız olduğunu düşünüyorum. Fakat bu kırmızı kart konusunda çok önemli bir nokta daha var. O da alt paragrafta.

O sahada kırmızı kart görecek biri varsa o da Ümit Karan'dı. Her pozisyonda hakeme bağıran çağıran, itiraz eden Ümit Karan'dı. Seyircinin tepkisini çeken Ümit Karan'dı. Bu durum bir futbolcu için çok zor ve riskli. Kendini bu duruma getirirsen kendine sinirlenince hakem ona sinirlendiğini sanır. "Çok ayıp" dersen küfür etti sanır. Hakkını savunmak istersen saldırıyor sanır. Karan kendini bu durumlara düşürmese belki de o kırmızı kartı görmeyecekti. Kanımca iyi de oldu ona bu kart. Bütün arkadaşlarıma derim, Karan bu ligin en iyi forvetidir diye. Ama bu seneki formsuzluğu gına getirdi. Bu kırmızı kartla gözümde bu sene Yaser Yıldız'ın da altına düştü. Takımdaki forvet sıralamasında en son oluyor o sıra. Bu sene böyle maalesef Karan.

Bir de maç sonu basın toplantısında "Ben hayatım boyunca kimseye küfür etmedim." demiyor mu? Gerek var mı böyle şeyler söylemeye?

1 yorum:

matthias chevalier dedi ki...

banada çok ayıp gibi geldi ama ağızdan çok ayıp şeklinde çıkabilen almanca bişeyler söylemişde olabilir, yada kayarken, kalkarken v.s "hay ebeni de bu sahada top oynatanıda" şeklinde saydırmış olabilir

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.