09 Şubat 2009

GALATASARAY.ORG DÜZEYLİDİR


Söz konusu yazıyı hepiniz biliyorsunuz. Galatasaray yönetimi, resmi sitesinde GALATASARAY TÜRKİYE'DİR başlığını attığı bir yazı yayınladı. Cumartesi günü oynanan Kayserispor maçındaki hakem hataları yüzünden hakeme, mhk'ye, federasyona "ayağını denk al" diyen, tehdit eden, açık açık "biz olmassak siz olamazsınız" diyen densiz, düzeysiz, saçmasapan bir yazı. Ne "senaryo" kelimesini kullanıp "tüpçü"lerden bir farkımızın bırakılmaması hakkında, ne de gerçekten kendi lehine yapılan hatalarda sesini çıkarmayan bir yönetimin canı yanınca böyle davranması hakkında bir şeyler söylemek istemiyorum. Zaten bilinçli, bu renklere gönül verse de olaya objektif bakabilen çok kaliteli birçok yazar yazdı bu konu hakkında. Ben başka bir konuya parmak basmak ve isyan etmek istiyorum.

Bugüne kadar Galatasaray'ın resmi sitesi, benim için Türkiye'de bir kurumun sahip olduğu en düzeyli internet sitelerinden biriydi. Bunu yaratan, kişisel görüşlere, anlık çıkışlara yer vermemesiydi, ezeli rakiplerine saygısıydı. Hakkı yendiğinde karşı tarafa "diğerlerinin" yaptığı gibi değil, resmi bir kurum gibi cevap vermesiydi. Benim gözümde bu özelliklerini yaptığı açıklamayla kaybetti.

Adnan Polat gibi, Adnan Sezgin gibi yöneticilik vasıflarının yüksek olduğunu düşündüğüm insanların altında imzasının olduğu açıklamalar bunlar. Onlardan tek beklentim, böyle bir açıklama ihtiyacı duyuyorlarsa, bunu herhangi bir muhabire yapmalarıdır. Zaten onlarca düzeysiz futbol programı peşlerinde dolaşıyor, bu çok da zor olmasa gerek. Bunu yapamıyorsanız başka bir şey bulun, blog açın, yazı yazın, kanallara mektup gönderin.

Ama ne olur, Galatasaray.org'u rahat bırakın!

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.