02 Şubat 2009

Mehmet Güven'in Görevi

Şu adamı beğenen tek bir Galatasaray taraftarına rastlamadım henüz. Ben de onlardan biriyim. Fakat kimse Mehmet Güven'in şu kadrodaki önemini göremiyor bence.

Ortasahada kimi görmek ister Galatasaray taraftarı bu kadroda? Kendi beklentilerimi sayayım, Mehmet Topal, Linderoth, Ayhan Akman, Barış Özbek ve gerek kalırsa Fernando Meira. Bu 5 isimden ikisi aynı anda ortasahada bulunmalı bana göre. Futboldaki en önemli pozisyonda oynuyorlar. Ve hepsi de çok kaliteliler. (Tahtaya vuralım:)

Ortasaha oyuncuları, oyunun iki tarafını da yaşayan bir pozisyonda oldukları için belli bir dakikadan sonra oyuna devam edemeyecek kadar yorulmaları, oyundan düşmeleri beklenebilir. Aynı zamanda stoperler kadar olmasa da kart görmeye, forvetler kadar olmasa da sakatlanmaya meyilliler. İşte tam burada Mehmet Güven devreye giriyor. Bana göre Mehmet Güven, Galatasaray'ın bu deli kadrosunda sahadaki oyuncunun kart görme, yorulma, sakatlanma ihtimallerine karşı kadroda bulunması gereken bir oyuncu. Öyle olmalı. Takım skor üstünlüğünü yakaladıysa, Ayhan Akman kırmızı kart görmek için hakemi kovalıyorsa, Linderoth uzun zamandır sakatlanmıyorsa, oyuna Mehmet Güven girmeli. Girmeli ki o adamlar dinç kalsın, kart görüp bir sonraki hafta cezalı olmasın. Mehmet Güven bu. Ben bundan fazlasını beklemiyorum ondan.


Umarım ilerde belli bir kaliteye ulaşır da bu yazıyı yazdığım için beni üzer. Hem üzülürüm hem sevinirim Allahıma!

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.