19 Temmuz 2009

Gol Sevincine Reklam Almak

Ne rahatsız edici bir şey olurdu değil mi? Her tarafı reklam olmuş, marka olmuş futbolun en güzel yanlarından biri gol ve golü atan adamın, takımın hoppidi hoppidi diye sevinmesi. Bu ritüele reklam alınırsa ne golü atan adam gerçekten sevinebilir, ne staddaki ve ekran başındaki adam kendini küfür etmekten alabilir. Böyle yani bu durum. Hiçbir marka cesaret edemez buna kolay kolay.

Burger King etmiş. Evet, Burger King bir takımın gol sevinçlerinde Burger King'i hatırlamamız için bir şey yapmış. Bunun adına reklam deniyor. Ve bir futbolsever olarak buna sinirlenmem gerekiyor. Ama yaptıkları şey öyle güzel ki, sinirlenmek bir yana, çok sevdim ulan!

Anlatmaya şurdan başlayalım. Burger King, İspanya'nın Getafe takımının forma sponsoru olmuş. Burger King'in logosu 2009-2010 sezonu boyunca Getafe formasının ön tarafında olacak. Buraya kadar her şey normal. İlginç olan, formanın iç tarafı.

Formanın iç tarafında, kafanıza geçirdiğinizde tam yüzünüzün hizasına gelecek olan yerde Burger King'in daha önce de birçok iletişim çalışmasında kullandığı kral var. Yani Getafe'li oyuncular bu gol sevincini yaparlarsa her gol sevinçlerinde Burger Kralı'nı göreceğiz.

Bence oldukça ilginç, farklı ve tüm o negatif düşünceleri silecek cinsten bir düşünce. Ayrıca oldukça komik. Tek aklıma takılan, futbolcuların bu sevinci yapmak zorunda bırakılıp bırakılmayacağı. Bunu büyük ihtimalle öğrenemeyiz ama her gol sonrası gol sevinci bu olursa işin rengi değişir! Bekleyip göreceğiz, bundan sonra Getafe maçlarının takipçisiyim. Gol atsınlar diye bağırıp çağıranlardanı oldum. Bir atsınlar da görelim nasıl olacak?

kaynak: http://www.bigumigu.com/haber.asp?hid=4812

3 yorum:

deNNis dedi ki...

peki goL atinca bu sevinci yaparLarsa sari kart gorecekLermi..??

bilog dedi ki...

Bu harekete sarı kart yok bildiğim kadarıyla. Formayı çıkarınca kart gösteriliyor.

3Pas1Gol dedi ki...

Tamamen reklamcılık zekası ama bana göre berbat.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.