10 Temmuz 2009

Galatasaray'ın Yeni Kaptanı: ÜLKER

Galatasaray yönetimi, 2009-2010 sezonu kaptanlık pazubandını Ülker'e teslim etti. Geçen sezon performansını iki katına çıkararak kollardan forma arkasına transfer olan Ülker, "Parasıyla değil mi?!" açıklamasını yaptı.

Ülker'in adını oraya yazdırmak için verdiği para, Galatasaray kulübünün bir sezonda forma satışından kazandığı ortalama geliri aşıyorsa sevineceğim. Zira numaranın üstünde Ülker yazan formayı naapsın taraftar? Forma satışlarının düşeceği belli.

Yazımı klasik ve sevdiğim bir tezahüratla bitirmek istiyorum:

Arda Turan Olleeeey!

6 yorum:

Selocan24 dedi ki...

İnş. o şekilde satılmaz formalar. Ufak bir ümit de olsa sadece göğüs reklamlı satılma olasılığını düşünüyorum fakat geçen sene kollardaki reklamla satıldıldığını hatırlayınca galiba bu sene de sırtta o reklamla satılacak.

Bir de "Ülker'in adını oraya yazdırmak için verdiği para, Galatasaray kulübünün bir sezonda forma satışından kazandığı ortalama geliri aşıyorsa sevineceğim." demişsin. Evet maalesef öyle 35 milyon tarafarı olan takım (sadece Türkiyede) bir senede ülkerin verdiği 27 milyon euroyu formalardan takıma kazandırmıyor. Dünyanın hiçbir kulübü Real, Man U, Juve Boca vs... kendi ülkesinde bu kadar taraftara sahip değil bir ülke nüfusu kadar taraftarımız var. ve evet ne yazık ki forma satışlarından takım 27 milyon euro kazanamıyor. Bazı şikayetlerimiz var tabi ama kendimize de biraz bakmak lazım.

Biz hala gittigidiyorda birebir görünümlü fakat çakma yarı fiyatına adidas formaları alırken takım nasıl kar etsin. Eskiden stad çevresinde satılan çakma formaların aynısı bu formalar, üzerlerinde adidas yazması onların çakma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. varsın yazsın, kulüp kazanmadığı sürece o stad dışında satılan çirkin görünüşlü formalardan bir farkı yok benim için.

Tabiki herkesin alım gücü yok neden almıyorsun denemez fakat 35 milyon taraftarın sadece 2 milyonu her sene yeni forma alsa ülkerin sırt reklamına ihtiyacımız kalmaz. Aslında 27 milyon euro, 750bin forma parası, fakat adidasın karı cartı curtu kafadan 2 milyon hesap yaptım belki daha da azdır.

Selocan24 dedi ki...

Bu arada 35 abartı olmuş ona 25 diyelim :D ki bu birşeyi değiştirmez.

esas konuyu unuttum bunları yazarken. Arda bu numarayı hakeden tek kişi ve kaptanlığı da hakeden 2 kişiden biri bana göre. Diğeri Emre Aşık zaten bir sakatlık olmazsa yedek kalacak fakat ben yine de oynadığı maçlarda son sezonu şerefine kaptanlığın ona da verilmesinden yanaydım. Ayhan ve Sabri bunu haketmiyorlar (bence!!) Ardaya ekstra motivasyon olur bu sene mükemmel oynar seneye de iyi paraya Avrupaya gider. Helal olsun Arda Turan

adozzi21 dedi ki...

kesinlikle böyle satılmaması lazım formaların..

Metonet dedi ki...

avusturya ligi gibi heryerde reklam, reklamlarda aynı hep. ülker,cola turka, türk telekom,avea, turkcell. bu arada ülker €27m veriyosa bjkye de ona yakın birşey veriyordur, fener'e de. €75m'unu harcamaz onlar, bir ton tv'de reklamları çıkıyor. 7,5 verip 75 gösteriyodur. Juve,Milan 4-5 milyon dolar alıyor forma reklamına. bi vodafone veremedi reklam be. daha güzel gözükürdü.

Adsız dedi ki...

Hadi bari her yerinde reklam var forma tasarımları güzel olsunda oradan kurtarın!!!

bilog dedi ki...

Herkes doluymuş bu konu hakkında demek :) Bu tepkileri keşke görseler, bu adamlar böyle almaz bu formaları böyle satmayalım deseler. Galatasaray yönetiminin blogları takip eden adamları olsa, ah ah. Neyse, sadede geleyim. ben numaranın üstünde ülker yazan formayı almam arkadaş. Alırsam da bir şeyler yaparım o logoya. Oynarım iğrenç bir hale getiririm. Sonra da internette yayarım. Ona göre :)

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.