04 Haziran 2009

Bunu Yapan İnsan Olamaz!

GALATASARAY FORMALARI Galatasaray'ın en marjinal formasını bizlere göstereceğini duyurmuştu. Yapmış, evet budur forma. 91-92 sezonu için yapılmış. Hemen bakıyoruz formayı hangi firmanın yaptığına: Umbro. Şaşırdım mı? Evet. Umbro'ya rağmen şaşırdım.

NE ALAKA OLM?!

2 yorum:

Selocan24 dedi ki...

1991-1992 sezonu 3rd forma. Malum kırmızı (home) ve sarı (away) ağırlıklı şimşek desenlilerin sezonunda takıma gönderilmiş forma. Ben hiç giyildiğine dair bir belgeye resme videoya vs.. rastlamadım. lig de hiç giyilmediğini biliyorum avrupa ön elemesi maçlarında veya bir uefa maçında giyilmiş olabilir. forma futbolcu üstünden alınma ve 19 numara(kim olduğuna dair en ufak bir fikrim yok). 19 numara olması da avrupada giyildiğini destekliyor ligde maksimum rakam 16ydı ozamanlar.. Kaleci forması değil 3rd forma. kalecilerimiz 1 ve 12 giyiyordu ve yeşil pis bi formaları vardı. zaten fazla uzak olmayan bir tarihe kadar kısa kollu kaleci forması üretilmedi. bir forma uzmanı tanıdığıma göre uzun kollu kaleci formalarına isyan eden ilk kaleciler buffon ve taffarel. maçtan önce kolları kesiyorlardı, öncü olmuşlardır diye düşünüyorum (93 yıllarında)..Forma hala elime geçemedi istanbula varalı 5 gün oldu ptt ümraniye merkezine pzt gelmiş ve dağıtıcıya teslim edilmiş, dağıtıcı 4 günde bana getiremedi kaybolduğu haberlerini yayıcam yarın da gelmesse..

herneyse formam gelmeden benim bloga hikayesini yazmayayım dedim ama şimdi burda görenler hikaye bekleyebilir. forma hakkında bildiklerim bu kadar kısa kollu kaleci forma hikayesi de bonus olsun :D en çok sen merek ediyordun zaten bilog, hani galatasaraylı olmasak süper bir forma olacak şekli şemali bence çok şık gs ile alakası yok tabi.. acaba lila renk çıkınca ne diyeceksin :D fiorentinayı severiz tabi ama..

bilog dedi ki...

Ya bence şekli şemali de berbat :) Ben beğenemedim. Renginin mavi olması da resmen fiyasko.

Ya da ben fanatik bir gözle bakıyorum, başka bir ligde başka bir takımın üstünde görsem ne olurdu bilemem. Ama şu anki şartlara göre çok berbar bu forma :D

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.