06 Haziran 2009

Teknik Direktör Anketi Sonuçları

Bir ay önce başlattığım teknik direktör anketi sonuçlandı. Bu günlerde sonlanmasının nedeni teknik direktör konusundaki gelişmelerin tam da bu günlerde olacak olmasıydı. Nitekim de öyle oluyor.

Sıralamaya göre gidelim. Beşiktaş Mustafa Denizli ile devam kararı aldı. Ankete oy veren 73 kişiden 48'i de bu yönde oy kullanmış. Kesinlikle etmemeli şıkkını işaretleyenlerin 15 olması beni düşündürdü. Bence gayet yüksek. İki kupa kazandırmış adam yahu. Niye istemiyorsunuz?

Trabzonspor Ahmet Özen'le devam etmiyor. Ben kalan maçları kazanıp ligi iyi bir yerde bitirirse devam etmeli diye düşünüyordum. Kötü de gitmedi hani devam edebilirdi. Son maçta Şampiyonlar Ligi'ni kaçırması onun için kötü oldu. Yapabilseydi kalabilirdi takımda. Anketimize katılanlar ligi nasıl bitirdiğini önemsemeden onunla devam edilmemesini belirtmişler. Sanırım istedikleri oldu.

Galatasaray anketi ilginç. Bu blogu en çok Galatasaraylılar okuyor bundan eminim. O yüzden en doğru sonuçlar bu ankette alındı. 82 kişinin oy verdiği ankette en çok oyu kesinlikle etmemeli şıkkı aldı. Hem de ezici bir çoğunlukla. Yerine kimin gelip gelmeyeceğini önemsemeden onunla devam edilmemesini istemek, Bülent Korkmaz'ın oyuncularla yaşadığı ve çözemediği sorunlar yüzünden bence. Ben yerine kariyerli bir teknik direktör gelecekse gitmesi taraftarıydım. Sanırım yönetim de öyle yaptı. Yiğit Şardan "Bülent Hocayla devam etmeyi ciddi ciddi düşünüyoruz." açıklamasını yapmıştı. Fakat birkaç gün sonra kendisinin istifası kabul edildi ve dün itibariyle takımın başına kariyeri çok derya deniz olmasa da 5 yıl Barcelona gibi bir takımı çalıştırmış ve hayvani bir futbol oynatmış Frank Rijkaard getirildi. Hem de yardımcısıyla beraber, ki kendisinin başarısında etkin bir insanmış. Bunu da dünden beri okuduğum yazılarla öğrendim. Hayırlısı.

Fenerbahçe anketine bence Galatasaraylıların etkisi büyük oldu :) 36 kişi kesinlikle devam etmemeli demiş, 37'si kesinlikle etmeli. Hükümet seçimi olsa kavga çıkar. Devam etmeli diyenlerin çoğu "Aragones'le Fenerbahçe kötü olmaya devam etsin" yönünde oy kullanmış diye düşünüyorum. Bir de Türkiye Kupasını kaybettikten sonra etmesin cevabına oy verenler fazlalaştı sanırım. Mantıken.

Tüm anketlerin sonucuna bakarsak sizlerin istediği oldu diyebiliriz. Kulüpler beni takip ediyorsa yorum bıraksın :P

Bu anket benim blog kariyerim boyunca en çok oy toplayan anketim olarak tarihe geçti. Tüm oy verenlere teşekkürler. Bir sonraki ankette görüşmek dileğiyle.

1 yorum:

Bahadır dedi ki...

evet blogcular arasında çok galatasaraylı var :) benim blogda yaptığım ankette bile gs 5.liğe düştüğünde hala galatasaray'ın şampiyonluğuna oy veren vardı.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.