23 Aralık 2008

Golden Sonrası #2 - Timsah Yürüyüşü

Bursaspor demişken, o meşhur gol sevincini hatırlamamak olmazdı.

Timsah yürüyüşü Türkiye'den çıkmış en çok bilinen gol sevinçlerinden. Mucidi Mususi. 94-97 yılları arasında Bursaspor'da oynamıştı ve Baliç-Ercüment-Mususi üçlüsü rakipleri fena yapıyordu. 1995 senesi Bursaspor için farklı bir yıl oldu. Avrupada çok önemli skorlar aldılar. İntertoto kupasıydı ama önemli takımlar vardı. Önce Wibledon, Charleroi, Beitar ve Kosice ekipleriyle grup maçları oynamış ve grup lideri olmuş, sonra da ilk eleme turunda Yunan Ofi Crete takımını elemişti. Karşısına o ara Almanya'nın güçlü takımlarından olan Karlsruher çıktı. Atatürk Stadyumundaki maçın normal süresi 2-2, uzatma devreleri ise 3-3 sonuçlandı. Penaltı atışları sonucunda turu geçen taraf 9-8 üstünlükle Karslruher oldu. Hayal meyal hatırlıyorum, çok zevkli maçtı.

Neyse, gelelim konuya. O maçın golcülerinden biri de Mususi idi. Golünü attıktan sonra köşe bayrağının oraya gidip emeklemeye başladı. Sonrası mı? En iyisi görmek>>Takım arkadaşlarının da katılımıyla yıllar boyu Bursaspor'la özdeşleşen bir gol sevinci ortaya çıkmış oldu. Daha sonraları Mususi bir röportajında bu sevinci Fransa'da oynarken gördüğünü söylemiş.

Bursaspor bu gol sevincini Mususi gittikten sonra da yaptı. Fakat bir süre sonra durdu. Sonra bir daha yaptı sanırım. Şu an durum ne bilmiyorum. Rakip takımı kışkırttığı için yasaklandığı iddia ediliyor. Bir bilen aydınlatsın bizi.


Nur içinde yat Mususi...

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.