22 Aralık 2008

Derbide Kardeşlik

Dün akşamki Galatasaray - Beşiktaş derbisinde iki takım taraftarı arasında dostça bir görüntü vardı. Birlikte bağırdılar, birlikte tezahürat yaptılar. Hatta birbirlerinin yerine bile yaptılar bunu. Hemen örneklerine geçelim.

Biliyorsunuz ki Beşiktaş taraftarı Yıldırım Demirören'den dertli. Gitmesini istiyorlar. Maçta kollarını sallayarak 'Yeeeteeeer Yıldırım Demiröreen Yeeeteeeer' tezahüratını yapmaya başladılar. Ki geçen seneye kadar BJK tribünlerinde yer alan birinden öğrendim ki geçen sene bunu yaptıkları zaman kendi taraftarları içinden onları dövmeye kalkanlar olmuş. Neyse. Beşiktaş taraftarı bu tezahüratı yapmaya başlayınca Galatasaray taraftarı da yardım olsun diye aynı anda kollarını sallayıp aynı tezahüratı yapmaya başladı. Böylece seslerini duyurmuş oldular. Malum az kişilerdi. Bütün Ali Sami Yen 'Yeeeteeeer Yıldırım Demiröreen Yeeeteeeer' diye inledi. Daha ne isterler ki?

Sonra 'Kartal gol gol gol' başladı Beşiktaş tribünlerinden. Skor 4-2 idi. Malum, bu tezahürat hızlı hızlı hatta karşılıklı iki tribünün sırayla böğürmesiyle daha ilginç oluyor. Beşiktaşlılardan bu tezahürat gelince Galatasaraylılar da başladılar. Önce Beşiktaş: 'Kartal gol gol gol'. Sonra Galatasaray: 'Kartal gol gol gol'. Sonra yine Beşiktaş: 'Kartal gol gol gol!' Sonra yine Galatasaray: 'Kartal gol gol gol!'. Bir süre de devam etti bu. Böylece Galatasaray, Beşiktaş'a bir katkı daha yapmış oldu. Fakat başka gol atamadılar. Kısfmet.

Sonra Galatasaray taraftarları bir tezahüratın eksik olduğunu farketti. Beşiktaş tribünleri yapmayınca onlar başladı: 'Şampiyoon yap bizi Mustafa Denizli Şampiyoon yap bizi Mustafa Denizli'. (Mustafa Denizli bozuldu mu acaba?)

Bu tezahüratttan sonra Galatasaray tribünlerinin ne yapmaya çalıştığı anlaşıldı. Zaten onlar da belki anlamayan kalmıştır diye sonrasında açık açık söylediler. Daddy Cool melodisiyle tecrübe ediniz:

'Taşaak geçiyoruuuuuz taşak geçiyoruuuuuuuuz.'

Sonra diyorlar ki Galatasaray taraftarı terbiyesiz. Derler tabi...

1 yorum:

sinem dedi ki...

ah ben orda olsaydım ya. bi ben eksikmişim :) bağyan taraftarım ya, sansürlü yapardım tezahüratları artık.. geçiyoruuuz geçiyoruuuuz :D

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.