03 Mayıs 2009

30. Hafta

Her hafta söylüyorum ama yine söyleyeceğim, ne hafta oldu be!

Galatasaray ligden düşmesi kesinleşen Hacettepe'ye mağlup oldu. Hani derler ya, hedefsiz takım. Bazı yazarlar bu takımlara tehlikeli der bazıları çantada keklik. Hacettepe ikisinden hangisiydi bilmiyorum ama savaşçıydı ona eminim. Hedefi olan Galatasaray'dan daha savaşçı. Kimse Galatasaray'ı beğenmedi. Ben de dahil. Ama Galatasaray'ın 5 tane net pozisyonu kaçırdığını da unutmayalım. İki üç tanesi made by Lincoln. Bari bulunca atın be kardeşler. Ayıptır.

Trabzonspor bir garip. Yine şampiyonluk potasına girdi. Bir giriyor bir çıkıyor. Bir laf vardır bu anlamda kullanılan, ondan oldu işte. Ersun Yanal'ı paket yapıp gönderdikleri hafta ligin en az gol yiyen takımı(en son öyleydi) Kayserispor'a 4 attılar. "Doğru karar vermişiz." nidaları yükseliyordur herhalde yerel basında. Bu kararda ne kadar katkıları olduğunu unutturmazlar.

Lideri devirdiler. Devrildiği takım ligin iyi takımlarından, zor deplasmanlarından. Ama Tabata'sız bir Gaziantepspor. Sivasspor öne geçti, öne geçtiği kaç maçı kaybetmiş bu sene. Ben bir tek Kadıköy'deki Fenerbahçe maçını hatırlayabildim. Öne geçen Sivasspor skoru korur normalde. Stres midir nedir beceremediler. Sonra Bülent Uygun çıktı "Ben bu kayıpları tahmin ediyordum. dedi. "Şampiyon biziz, birinci kim bilmiyorum." dedi. Evet evet böyle dedi. Şaka değil.

Bu seneyi baz alırsak, çok çok iyi bir Beşiktaş, çok çok kötü bir Fenerbahçe'yi ağırladı İnönü'de. Sivasspor yenilmiş, gaza gelmiş bir taraftarı arkasına almış bir takımın tonla eksiği bulunan bir takımı rahat geçmesi beklenir. Benim beklentim Fenerbahçe'nin Ali Sami Yen'deki gibi 10 kişi kapanıp, taçtı, kaleci vuruşuydu zaman geçirmenin kralını yapıp maçı berabere bitirmeye çalışacağıydı. Nitekim öyle olmadı. Çok güzel oynadı Fenerbahçe. Hatta Rıdvan'ın da dediği gibi, Barcelona B takımı gibiydi(A takımı demek biraz abes olur evet). Üstelik Gökhan Gönül stoper çıkmış, yanında Yasin, sağ bekte Ali Bilgin. Alex yok! Golü atan Guiza! YUH!

Ben Bursaspor, Galatasaray ya da Fenerbahçe'den birini geçecek mi demiştim? Ne salakmışım. İkisini geçecek. Hakediyor da.

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.