14 Mayıs 2009

Bu Gole Erişim Mahkeme Kararıyla EngellenmiştirEurosport Türkiye spikeri Dağhan Irak, Eurogoals programını sunarken Sansüre Sansür ekibini desteklediğini gösterdi. Çok eğlenceli bir işe imza attı. Pozisyona da cuk oturdu hani bu söylem :)

Sansüre Sansür'ün ne olduğunu hala bilmiyor musun? Bak şimdi;

Türkiye'de herkes kafasına göre site kapattırabiliyor. Buna emin olabilirsiniz. Ve hiç kimse tepki vermiyor buna. Tepki var da, sadece internette. O da belirli bir insan çevresi arasında maalesef. Destekleyen sayısı çok iç açıcı değil. Bir de sadece TV izleyen adamın olanlardan haberi olmaması gerçeği var.

Durum böyleyken olanlara bir tepki vermek ve alakasız olanları alakalı yapmak için bir hareket başladı. İsmi Sansüre Sansür oldu. Az iş başarmadı Sansüre Sansür, birçok insanın bilinçlenmesini sağladı bu konuda. Nasıl tepki vermemiz gerektiğini ölçtü, biçti. İnternette yarattığı tepki hareketlerine birçok kişi katıldı. Fakat onlar da biliyordu ki bu iş sadece sanal yoldan yürümeyecekti. Bu hareketi sokağa çıkarmak zorundalardı. Bu yüzden daha önceden baklavasına'da da bahsettiğim YAY! Hareketi'ni başlattılar. Detayların hepsi o yazıda. Verelim linkini de şöyle ayrı olarak;

http://baklavasina.blogspot.com/2009/05/bugun-cogu-blogda-su-okudugunuz-yazya.html

İşte ilk baştaki videoda da görüldüğü gibi, Dağhan Irak bu harekete böyle bir katkı sağlamak istedi. Ortaya güzel bir örnek çıktı. Tam YAY!'malık.

YAY! :)

3 yorum:

Bahadır dedi ki...

güzell ;)

CezaSahası dedi ki...

Tebrikler. biz de 1 hafta önce siteye benzer bir şey koyduk ve bunu sticker yapıp bloglara dağıtmak niyetindeyiz.

www.cezasahasi.net sağ üst köşede.


dipnot: ayrıca bu eurosport spikerlerinin amerikan aksanıyla türkçe konuşmalarına kıl oluyorum.

Armanın dedi ki...

Dağhan Irak'ı eurogoal programında takip ediyorum çok akıllıca espriler yapıyor.program eğlenceli bir hal oluyor oturup izlenesi türden..

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.