27 Nisan 2009

29. Hafta

Bu haftanın ana fikri şu: Zirvede iki takım başbaşa kaldı.

Sivasspor Trabzonspor'u devirdi. Devirir. Hakediyorlar. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları şampiyon Sivasspor olsun, Beşiktaş olmasın diyorlar. Ben tam tersini düşünüyorum. O pis, o çirkef teknik direktörün takımı şampiyon olmasın bu ligde. O adam örnek alınmasın. Bela olacak ülkenin bundan sonraki en az 10 yılına.

Tam kadro Beşiktaş neredeyse 6-7 eksikli Eskişehirspor deplasmanından kayıpsız döndü. Kime isyan etsem bilmiyorum ki? Yusuf şov vardı son dakikalarda. En azından bir takımın maçını izlerken eğlenebiliyoruz bu sene ligde. Sırf bu yüzden Beşiktaş'a teşekkür etmek lazım.

Fenerbahçe? Eksik kadro olmaya dayanamadı. Hani Galatasaray'ın sene başından beri olduğu şeye. Yazık.

Galatasaray kaybetmiyor. Bülent Kaptan'ın mantalitesi bu: "Kaybetmeyeceğiz." İyi de hocam bu takımın kazanmaya ihtiyacı var şu dakikadan sonra. Bu sene yaşadığımız ligi baz alırsak, Bülent Kaptan sene başından alsaydı bu takımı, bence bu mantaliteyle çok daha yukarılarda olabilirdi Galatasaray. Takımın başına geçtiğinden beri, hiç anlayamadığım Eskişehirspor maçını saymazsak, hep yenilmemeye oynadı. Attı ve yattı skorun üstüne. Trabzonspor ve Fenerbahçe ile de berabere kaldı. Ama bu taktik her zaman tutmuyor. Nitekim dün gece de tutmadı. Ben yine de sene başından beri bu mantaliteye sahip olan takım bu seneki Süper Ligi kazanabilirdi diyorum. Beğenir miydik biz o takımı? Hayır. Ama öyle olurdu diyorum sadece. Ne diyim. Her şeyi boşverdim artık, Semih Kaya'nın performansına çok seviniyorum. Gelecek kokuyor...

Bursaspor Fenerbahçe'yi yakaladı. Galatasaray'ın fikstürü iyi olmasa onları da yakalardı. 4. onlar için iyi sıralama. Orada kalmayı becerebilmeleri lazım.

Sivasspor 60
Beşiktaş 59
Trabzonspor 53
Galatasaray 52
Fenerbahçe 48
Bursaspor 48

2 yorum:

ultrANIL07 dedi ki...

"Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları şampiyon Sivasspor olsun, Beşiktaş olmasın diyorlar"... Yok canım, öyle mi diyorlarmış. En azından Galatasaraylılar'ın demediklerini biliyorum. Kime sorsam Beşiktaş olsun diyor çevremdekiler. Keza ben de öyle. Hatta umarım Sivasspor son haftaya Ali Sami Yen'e Beşiktaş'ın 2 puan önünde gelir.

bilog dedi ki...

Ben tam tersini görüyorum çevremde. Olmasın hakkaten, o adam bu şampiyonluktan sonra milli takıma kadar ilerler. Yok yok, olacak iş değil bu.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.