20 Nisan 2009

28. Hafta

Farkındaysanız geçen haftayı es geçtim. Eminim farkına varmamışsınızdır :) Dünya derbisi(!) WWE maçlarından birine döndü. Yazmak istemedim ben de. Gerçi diğer takımlara haksızlık oldu diyebiliriz, ossun.

Sivasspor puan kaybetti! Bana ilginç geliyor artık. Deplasmanda 1 puan kötü mü? Değil tabi. Ama hem Sivasspor hem Beşiktaş önüne geleni deviriyordu son zamanlarda. O yüzden şaşırdım. Bu Sivasspor'u etkiler mi? Bence hayır. Yine kazanmaya devam edecekler. Kim daha çok takılırsa şampiyon olacak. Bu takılma da anca beraberlikle olur. Zor yenilir bu iki takım. Kazanmak için 11 kişiyle hücum edip kaybetmeyi göze alacak pozisyonda değiller. Yenemiyorsa beraberlik çıkaracaklar. Zaten maç sonrası Bülent Uygun da alınan bu 1 puanın çok değerli olduğunu söyledi. Öyle yani.

Trabzonspor kabus haftalardan sonra ayağa kalktı. Kazanıyor iki haftadır. Ankara takımları sağolsun, üste oynayan takımlara hep moral veriyorlar. Baktım bir özetlere, Yattara çok güzel oynamış. Maç sonrası da açıklaması var: "Sivasspor maçı için takım olarak motivasyonumuz yüksek." Haydi bakalım!

Fenerbahçe'ye Ankara yaramıyor. Sen git 10 haftadır kazanamayan Ankaraspor'a yenil. Hem de Sami Yen'de zaman geçire geçire güç bela 1 puanı kopardıktan sonra. Eksikleri etkilemiş olabilir Fenerbahçe'yi. Stoperi Önder-Yasin, sağ beki Ali Bilginmiş. Forveti karşı takımın en etkili stoperi Guiza. Naapsın bu takım? Yazık. Bursaspor ensesinde...

Beşiktaş-Bursaspor maçından beraberlik bekliyordum. Nitekim de öyle oldu. Beşiktaş çok formda, şampiyonluğu hakedecek bir grafik çiziyor. Ama Bursaspor, Sivasspor ve Beşiktaş'la birlikte ikinci yarının flaş takımı. Bence Galatasaray ya da Fenerbahçe'den birini geçecekler. Fikstür dezavantajı nedeniyle bunun Fenerbahçe olacağını düşünüyorum. Toraman saçma sapan kartlar gördü takımını eksik bıraktı. Beşiktaş yine de maçı alıyordu neredeyse. Bursaspor'un da sağlam pozisyonları oldu ama maç Beşiktaş'ın hakkıydı. Kimse hakeme yüklenmesin, Toraman'ın sorumsuzluğuna kızsın arkadaş!

Galatasaray İBB maçına çok güzel bir kadroyla çıktı. Neredeyse eksik olmamıza sevinecektim. Defansta Semih-E.Güngör belki de bu takımın geleceği. H.Balta kendi yerine geçmişti. İlerde Baros'un arkasında Lincoln, kanatta Kewell, göbekte M.Topal. Şahane! E.Güngör Linderoth'un izinden gidiyor sanırım. Semih ise ilk maçında çok iyi bir oyun çıkardı. Maçı izlerken "ah bee!" demeyen var mıydı? Ben çok dedim. Bu adam Sami Yen'deki Hamburg maçında oynasa 35-40 dakika içinde 2-0'dan 2-3 geriye düşer miydik? Ah! Ah'la vah'la olmuyor ama tabi. Geçti gitti. Önümüze bakmak lazım. İBB maçını güç bela aldık, almalıydık. Bülent Kaptan'ın tek farklı galibiyetleri devam ediyor. Şimdi kaldı 6 maç. Şahane bir fikstür. Geçen seneki takım olsaydı bu sene, şampiyonuz derdim rahatlıkla. Ama diyemiyorum. Ben bu 6 maçı ikiye ayırıyorum. 4 maçlık Ankara takımları serisi ve sonrasında Beşiktaş ile Sivasspor muharebeleri. Ankara takımlarını kayıpsız geçersek, ki biri seyircisiz oynanacak öbürü büyük ihtimal bol seyirciyle İzmir'de, Beşiktaş ve Sivasspor maçlarında ne olacağı hiç belli olmaz. Skibbe olsa Ankara takımlarını kayıpsız geçerdi. Ama Beşiktaş ve Sivasspor'a takılırdı :) Bakalım Bülent Korkmaz ne yapacak?

Sivasspor 57
Beşiktaş 56
Trabzonspor 53
Galatasaray 51
Fenerbahçe 48
Bursaspor 45

Bursa şampiyon olur mu? Hadi bakalım :P

3 yorum:

sinem dedi ki...

o WWF değil WWE. vahşi yaşamı koruma derneğinin maçları mı oluyordu? :)

oha WWE'yi de mi izliyorsun demeden cevap vereyim, hayır tiksiniyorum ama kardeşim sağolsun biliyorum ;)

bilog dedi ki...

WTF! :) Sözlüğün kurbanı oldum. WWF başlığında yazan ilk entry yanlış. Şunu düzeltiyim mesaj atayım bari :)

Sağol.

ultrANIL07 dedi ki...

Ben hesap yaptım. Bir puan farkla şampiyonluğu kaçırıyoruz. Tüh anasını ya...

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.