26 Nisan 2009

Kiralık Oyuncu Protokolü

Bugün Eskişehirspor - Beşiktaş maçı var. Eskişehirspor kadrosunda yer alan Emre Özkan ve Batuhan Karadeniz, Beşiktaş ile yapılan kiralık sözleşmesinde "Beşiktaş'a karşı sahaya çıkamaz" maddesi yüzünden bugün kadroya giremiyorlar.

Artık bunları aşsak keşke. Sen o adamları o takıma katkı yapsın, aynı zamanda gelişsin, kendini göstersin diye gönderiyorsun. Büyük takıma karşı oynamadan nasıl gelişecekler, nasıl kendilerini gösterecekler? Büyük takıma karşı oynamadan gittikleri takıma nasıl katkı yapacaklar? Büyük takım diyorum bak. "Ben büyük takımım" diyen yapmasın böyle. Yazık.

Öte yandan Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay'ın açıklamasına bakıyoruz: "Kiralık Batuhan'ı bu maçta oynatmak risk. Bu Emre Özkan için de geçerli. Oynatmamak en iyisi. Batuhan ve Emre Özkan 18 kişilik kadroda yok.'' Hey allahım!

Bu bilgi de bonus olsun. Galatasaray Diyarbakırspor ile sanırım kupa finaline çıkıyordu. Yine aynı salak protokol yüzünden Diyarbakırspor'a verdiğimiz futbolcu(lar mıydı yoksa?) oynayamıyordu. Fatih Terim "Olur mu öyle şey oynasınlar." dedi. Yaa...

1 yorum:

Bahadır dedi ki...

valla nasıl büyük takımlarsa kadroya almayıp yolladıkları futbolcudan bile korkuyorlar.
halbuki o oyuncu karşı takımda forma şansı bulduğunda gurur duyulması gerek.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.