03 Nisan 2009

"Arda Turan Oleey"

Üstünden iki gün geçti. Hala yazamadım. Yazmassan rahat edemem bunu.

İspanya'ya 25. dakikada gol attık. O dakikaya kadar Arda Turan'ın ayağına neredeyse top değmedi. Çıldırdım. TV başında "Olm atsanıza lan topu şu adama!" diye bağır bağır bir hal oldum. Sadece 25 dakikalık bir sürede bile deli olabiliyor insan demek.

Dakika 25, top sol kanatta önünde iki tane İspanyolun olduğu Arda Turan'a atıldı. Babam şahittir, ben ayağa kalktım ve ellerimi yukarı kaldırdım. Beklediğim şey Arda'nın önündeki o iki adamı geçip asisti yapacağıydı. O topu geriye çekip içeri öyle bir orta yaptı ki iki tane adamımız sırayla kaleciyle teke tek kaldı. Bunu yapabilecek pası atmak kolay mı allasen? Milli takım bu adamı kullanmayı bilmeli biraz. Tepkim bunadır.

Bir milli maç olmasına rağmen tribünler de hakkını verdi zaten.
"Arda Turan Oleeeeey!"

6 yorum:

sinem dedi ki...

bence de! :))

o değil de, feysbukta bi arda videosu paylaştım, seyret bence.

bilog dedi ki...

Az önce seyrettim. Ben de paylaşmamak için kendimi zor tutuyorum. Pek haz ettiğim bir olay değil feysbukta video şeetmek :)

ultrANIL07 dedi ki...

Arda iyidir candır da, ne yaptı be şu son iki İspanya maçında? Ramos fena kilitledi Arda'yı, olay budur bence.

bilog dedi ki...

Katılmıyorum.

İlk maçta kitleyen Ramos falan değildi. Terim ve biraz da kendisiydi.

İkinci maçta bence güzel oynadı. Ama dediğim gibi, biraz daha onun üstünden oynamalıydı milli takım. Sol kanatta topu alışları iki katı sayıda olsaydı aklında "Ramos kitledi onu" diye kalmayacaktı bence.

ultrANIL07 dedi ki...

Arda'nın top alacak durumu yoktu ki oyun sol kanada yığılsın... :)

sinem dedi ki...

ben de katılmıyorum, başıma bir şey gelmeyecekse :) bu adamın (ardaya adam demek) karşılıklı oynadığı tek iyi defans sergio ramos mudur? değildir. bi sergio mu kitler ardacığımızı? ha bence kötü değildi, çok iyiydi; ama senin kötü demenin sebebi de galatasarayda üstlendiği rolle milli takımdakinin farklı olması. "biraz daha onun üstünden oynamalıydı milli takım." demiş ya bilog, ondan işte.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.