02 Mart 2009

22. Hafta

Beşiktaş ikinci devreye fena başladı, fena götürüyor. İBB'yi yenmek zor mu ki? Değil. Ama zorlandı. Yine de kazandı. Zirveye üç puan kadar yakınlar. Devre arası sorsan kendileri de düşünmezlerdi bu kadarını. Geçen haftaki Gaziantep üçlemesini çıkarırsak az gol atan az gol yiyen bir takım oldu Beşiktaş. Az gol attığını bliyorduk. Az gol yemesini sağlayan sanırım yeni transfer Ernst oldu. Robocop gibi adam mübarek.

Fenerbahçe lider Sivasspor'u devirdi, şampiyonluğa oynayan diğer 3 takıma da bir iyilik yapmış oldu. Guiza oynamadı, gol atmak kolaylaştı. "Bir adam çok mu önemli?" diyeceksiniz ama Aragones sene sonuna kadar bu hücum hattını korursa en azından Saraçoğlu'nda puan kaybı zor olur diyebilirim. Deplasmanlarda her takım zorlanıyor zaten bu sene. Guiza dönerse o çimlere işleri yaş...

Trabzon bi' kendine geldi. İçerdeki Denizlispor yenilgisini deplasmanda Antalyaspor karşısında telafi etti. Yapması gereken de buydu. Sivasspor'la puanı eşitledi yine. Haftalar ilerliyor, hala düşmedi Ersun Yanal'ın takımı.

Galatasaray iki maçta kabustan uyandı. Geçen hafta şaka gibi bir dönem geçirdikten sonra UEFA'da Bordeaux'u eledi, ligde de dün Konyaspor'u Konya'lı bir çiftçinin tarlasında yendi. Bence dünkü gailbiyet onlar için bir şeylerin başlangıcıydı. Puan farkı 5'e indi.

Kayserispor bir garip. Bu hafta yeni stadlarında Fenerbahçe'yi ağırlıyorlar. Bakalım yeni stad bir fark getirecek mi?

Bu sene iki-üç hafta üstüste kazanan takım şampiyonluk potasına giriyor birden. Bir garip...

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.