02 Mart 2009

Meria'yı Satmak Zarardır


Son zamanların görgüsüz rus takımlarından Zenit, Fernando Meira'ya 7 milyon avro veriyormuş. Biz de satıyormuşuz.


Önce bir düşünelim. Meira Galatasaray'da ne yaptı? Kendi açımdan söyleyeyim. Geldiğinden beri "Bunun neresi Portekiz kaptanı?" dedirtti. Yaptığı hatalar tonla. Yedirdiği goller gani. Çok yumuşak, toptan kaçan bir STOPER. Bak STOPER diyorum. Bir STOPER öyle olmaz çünkü. Ya da ben Song'dan sonra geldiği için çok yerden yere vuruyorum.


Bu kadar kötüyse, bu kadar zarar veriyorsa gönderilmeli mi? Evet. Ama şimdi mi? Hayır. Ulan, takımın bütün oyuncuları sapır sapır sakatlanıyor. Özellikle stoperler. Demir adam Servet bile sakat. Allahtan bu takımda Türkiye'nin en kaliteli 4 stoperi mevcut. Biri sakatlanınca öbürüyle kapatıyoruz. Ama o 4'lüden birini gönderince kalıyor 3 kişi. Bunlardan biri 2 ay oynamayacak Servet, diğeri bu sene sakatlıktan ayağa kalkamayan Emre Güngör. E hal böyleyken olmayacak adamları stoper oynatarak mı şampiyon olacak bu takım? Stopersiz mi Saraçoğlu'nda final oynayacak?


Büyük takım para için hem ligi hem UEFA'da başarıyı çöpe atmamalı. Kötü oynuyor tamam, ama takımı karıştıran, kıllık çıkaran adam değil. Hee sene sonu stoper ne demek en iyi bilen adam Bülent Korkmaz bu adamı takımda tutar mı? Tutmaz. Varsın olsun o zaman 4-5 milyon avro etmiş olsun, 2 milyon kaybedelim. Ama biz şampiyonluğu, UEFA'da ilerleme şansını kaybetmeyelim.


Zaten lig ve UEFA'da başarılı olunca o kayıp görünen 2 milyon avrodan daha fazla kazanmış olacak takım.


Bilemedim anlatabildim mi?

3 yorum:

Armanın Peşindeyiz ! dedi ki...

Anlatabildin hemde gayet iyi.
Meira iyi değil ama şuan gönderilmemeli.
Zenit şuan transfer yapabilir biz yapamayız fark burda.Lincoln'üde istiyorlarmış onuda satarlarsa KAdıköy hayal olur.İnanmak istemiyorum Lincoln'ün gitme ihtimaline ama NTVSPOR yayınladı..Lincoln'e sempatimden dolayı değil ama İyi yada kötü O olmayınca zor gol atıyoruz bkz: Lincoln bi kaç haftadır yok Baros yok.
Çok üzülürüm açıkçası

sokaklambasi dedi ki...

7 milyon euro dan bahsediyoruz arkadaşlar.Meira şimdi bu paraya satılmazsa bir daha asla bu parayı veren kimse cıkmaz.İsterse Meiralı Galatasaray uefa kupasını kaldırsın.Bu çok önemli bir fırsat.

bilog dedi ki...

@sokaklambasi,

Peki UEFA kupasını aldığımızda kazandığımız prestij? Hatta UEFA'dan aldığımız ne kadar olduğunu bilmediğim için atmak istemediğim para ödülü? Meira UEFA kupasını kaldırırsa yine 7 milyon avro etmez mi sizce? Bence eder. Varsın olsun yazımda dediğim gibi 5milyon avro etsin, yahu UEFA'yı almışız, ligde şampiyon olmuşuz. Boru mu? :)

Tabi Meira kalsa bunlar kesin olacak demiyorum. Ama giderse kesin olamayacak diyebiliyorum.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.