09 Mart 2009

Türk Futbolunun En Unutulmaz 10 Futbol Müsabakası

Madde Bağımlısı isminde çok şahane bir blog var. Türk takımlarının oynadığı en unutulmaz 10 karşılaşmayı toplamışlar. Liste şöyle;

10. Senegal – Türkiye (22 Haziran 2002)
9. Fenerbahçe – Galatasaray (6 Kasım 2002)
8. Chelsea – Beşiktaş (1 Ekim 2003)
7. Manchester United – Fenerbahçe (30 Ekim 1996)
6. Galatasaray - Fenerbahçe (3 Mayıs 1989)
5. Manchester United – Galatasaray (20 Ekim 1993)
4. Türkiye – Çek Cumhuriyeti (15 Haziran 2008)
3. Galatasaray – Neuchatel Xamax (9 Kasım 1988)
2. Galatasaray – Arsenal (17 Mayıs 2000)
1. Hırvatistan – Türkiye (20 Haziran 2008)

Görmek isteyen böyle gelsin.

5 yorum:

sinem dedi ki...

sırf ilk sırada galatasaray maçı olmasın diye milli maçı birinci sıraya almışlar gibi geldi bana. arsenal maçından daha heyecanlı bir maç olmadı şimdiye kadar türkiye tarihinde. ha bu mayıs olur, ona bir şey diyemem :)

bilog dedi ki...

Bence Euro2008deki maçlar daha heyecanlıydı ve unutulmazdı. Sen Galatasaraylı olduğun için o heyecanı yaşadın en üst seviyede herkesin aynı heyecanı yaşamasını bekleyemezsin :)

Adsız dedi ki...

Kusura bakmasınlar ama 6-0lık maçın neyi Türkiye tarihinin en unutulmaz maçıdır? Ona bakarsan 4 kırmızı kart çıkan Fenerbahçe-Galatasaray maçı da unutulmazdır! 5-1lik kupa finali de! Neye göre unutulmaz demiş bu arkadaşlar?

bilog dedi ki...

@ Seyfettin Tarantino,

Sakın birilerini savunduğumu düşünme ama şöyle bir durum var. Bu bir blog sitesi. Hepimiz kendimize göre yorum yapmıyor muyuz? Onlara göre de bu 10 maç unutulmazmış. Sana göre başka olur başkasına göre başka. Ben Galatasaraylıyım ve yazdığım yazılar buna göre şekilleniyor. Fenerbahçeli yazarın yazısı da Fenerbahçe'ye göre. Bir haber portalı değil tabi ki taraflı olacak anlayacağın.

Bir de kendi yorumumu dile getireyim, bana göre o 6-0'lık maç en unutulmaz maçlardandır. Yıllar boyunca da ağızlarda yer edecek, unutulmayacak. 4 kırmızı kart çıkan maç önemsiz mi? Tabi ki önemli. Ama 10 maç arasına girecek kadar değil bence. Onlara göre de değilmiş demek ki. Listede herkese göre eksikler olabilir haliyle. Bana göre Prekazi'nin çılgın attığı o Monaco deplasmanı ve 4-3'lük FB-BJK derbileri de olmalıydı. Ama onlar koymamış.

Durum bu :)

deniztan dedi ki...

oncelikle selam, ben madde bagimlisi'nin yazarlarindan biriyim. hemen konulara aciklik getireyim.

sinem, dogru haklisin. ilk sirada ozellikle milli mac olsun istedik, takima bakmaksizin, herkes icin ortak bir cosku saglamis, unutulmaz bi mac olsun diye. bi de gs'ye cok torpil gecmeyelim, objektif olalim dedik :) zira ben de, o yaziyi yazan da aslen koyu galatasaryliyiz.

ve seyfettin, neye göre unutulmaz? yaziyi okursan göreceksin ki, yazarin kendisine göre tabii ki! tamamen kişisel bir değerlendirme, alınmaya gerek yok :)

futbol mevzubahis olunca hangi maci koysan birileri şikayet edecektir zaten.

ve bilog, link icin cok tesekkurler :))

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.