27 Mart 2009

Türkiye - İspanya Farkı

Bilinen farklardan bahsetmeyeceğim. Sanırım hepimiz biliyoruz onları. Bahsedeceğim şey başka şey.


Yarın İspanya ile deplasmanda karşılacağız. Maç uzun zamandır oynamadıkları Santiago Bernabeu'da. Kapasite 80.000'in üstünde.


Çarşamba günü İspanya ülkemize gelecek. Bu sefer onlar deplasmanda olacak. Maç Ali Sami Yen'de. Kapasite 22.000. Varsın olsun 26.000.


İspanya, Türkiye'nin ne kadar büyük bir rakip olduğunun farkında. Bu yüzden maçını en iyi ve en yüksek kapasiteli stadlarından birinde oynayacak. Hem daha çok taraftarına Türkiye'yi izletecek, hem de tv başında maçı izleyenlere güzel bir atmosfer yaşatacak.

Türkiye ise şu anda tartışmasız dünyanın en güçlü takımı olan İspanya maçı için kıç kadar Ali Sami Yen'i belirledi. O gelen takımı izlemek isteyen daha ne 10.000'ler vardı. Onları alacak stadlar da vardı ellerinde. Ama büyük federasyonumuz 22.000 şanslı izleyiciyi seçti. He, Ali Sami Yen'in müthiş atmosferi var, takımı boğuyor. Evet öyle, ondan bir kuşkum yok. Ama bunu Şükrü Saraçoğlu stadı, Kadir Has stadı, İzmir Atatürk stadı, İstanbul Olimpiyat stadı yapamıyorsa, oralara niye para harcandı ki ulan?!

Bu ülkede federasyon olmadığı kanıtlanmıştı di mi? Pardon...

2 yorum:

arnawut dedi ki...

http://mahalletakimi.blogspot.com/2009/03/sapkada-tavsan-falan-yok.html

okuman dileğiyle :)

bilog dedi ki...

Okudum. Katılmıyorum. Sonra yazacam şimdi uyumam lazım :)

Baş baş.

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.