16 Mart 2009

24. Hafta

Fenerbahçe yine puan kaybetti. Ya da kazandı. Kocaelispor o kadar iyi oynadı ki en azından bir puanı hakediyordu. Maç Saraçoğlu'nda olmasa Fenerbahçe'nin puan almasına imkan yoktu. Bu beklenmedik puan kayıplarıyla şampiyonluk çok zor Fenerbahçe için. Çok zor bir fikstüre sahipler ve o fikstürün kolay maçlarında puan kaybediyorlar. Sami Yen'e, İnönü'ye, Avni Aker'e gidecekler. Valla zor.

Beşiktaş'ın maçını izlememiş olsam, "vay, 3-0 he, şampiyon olacak bunlar" derdim. Ama izledim. Bir bok yoktu Beşiktaş'ta. Gençler çok çok çok çok kötüydü. Hücumu olmayan bir takımdı. 88'den sonra farka gitti Beşiktaş.

Sivasspor'un maçını hiç bilmiyorum. Ama Ankaragücü deplasmanında tribünlerde anadolu bütünleşmesi varmış. Bu sene şampiyonun anadoludan çıkması için bütünleşmişler. Skor mu? Sivasspor 2-0 almış. Senaryo yazılmış. Federasyon göreve!

Haftanın maçında acıların takımı Galatasaray, son haftalarda ilginç bir çöküş yaşayan Trabzon'a konuk oldu. Sakatlar, disiplin verilenler, kırmızı kartlar... O kadar çok şey var ki anlatacak. Hakem iki takım adına da çok büyük hatalar yaptı. Maç 2-2 bitti. Trabzon açısından kötü, Galatasaray açısından iyi sonuç aslında. Ama Galatasaray çok rahat alabilirdi o maçı. Büyük Kaptan okuyamadı.


Ben Bülent Korkmaz ilk geldiği an bir arkadaşıma "bu takım bu andan itibaren yenilmeyecek." dedim. Selam ederim kendisine okuyorsa. Hala aynı fikirdeyim. İnönü ve Antep deplasmanları hariç Galatasaray'ın puan kaybı yaşayacağını düşünmüyorum. Onlarda da en fazla beraberlik. Olay rakiplerin puan kayıplarına bakar. Zor tutulur bu takım bu andan sonra.

Benden söylemesi! :)


Sivasspor 49
Beşiktaş 48
Trabzonspor 46
Fenerbahçe 44
Galatasaray 44

Hala inanılmaz!

2 yorum:

ultrANIL07 dedi ki...

O değil de, ben bağyan taraftarları özledim :)

bilog dedi ki...

Gönderdin de koymadık mı? Yani fotosunu :)

Topluyorum şeetcem yakında. Bi Geowyns katkısı gerekebilir ama :)

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.