05 Mart 2009

Arda'ya Yol Gözüktü

Aceto Balsamico'da Okay Karacan mektuplarına alıştık artık. Bilginin tavana vurduğu mektuplar gönderiyor üstad. Son gönderdiği yazısında da bir haber veriyor: Bayern Münih seneye Arda Turan'ı kadrosuna katmak istiyor. Söylediğine göre istihbarat sağlam.

Galatasaray'ın ve Türk milli takımının her yaptığı maçta Arda Turan'ın her hareketi için, her golü, asisti için arkadaşlarla aramızda şu yorumları yaparız: "Ne kadar arttı şimdi bu adamın fiyatı?, Oooo gole bak. Kafadan 2 milyon euro artmıştır." Ve o kadar çok olumlu hareketi var ki gözümüzde fiyatı oldukça arttı. Bu parayı verecek takım da anca Bayern Münih gibi büyük bir kulüp olabilir. Bundesliga'yı pek sevmem ama Bayern Münih bir Bundesliga takımı değil bir avrupa devi. Bu yüzden bu transfer gerçekleşirse Arda'yı çok sevmeme, takımda yerinin doldurulmasının çok zor olmasına rağmen sanırım sevineceğim. Bu ülkede futbolun ilerlemesi için bu yetenekte adamların ligimizde tıkılıp kalmaması lazım. Gitmesi lazım. Hem de böyle büyük bir kulüpten teklif alınca. O gidecek ki biz yeni Arda'lar çıkaracağız. Arda Turan gibiler kadrodayken alttan gelen yeni Arda Turan gibileri çok gördük daha önce. Çoğu amatör liglerde oynuyor şimdi. Yazık günah.

Bayern Münih gibi, Real Madrid gibi kulüpler bir futbolcuyu istediğinde çok büyük ihtimalle mutlu sona ulaşır. Karşı taraf işi ne kadar yokuşa sürerse sürsün hepsini halleder, her türlü parayı verir. Umarım bizim yönetim bu fırsattan iyi istifade eder.

Hiç yorum yok:

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.